Ankara Çilingirci 24 Saat Çilingir Hizmeti 0532 618 46 10
bilgi@ankaracilingirci.com

Kendi Hırsızınızı Yaratmayın

KENDİ KENDİNİZİN HIRSIZINI YARATMAYIN

-Kesinlikle kapınız kilitli kaldığında kapınızı bina görevlisine veya komşunuza açtırmayın vede sizde komşunuz kapıda kaldığında sizde açmayın.

-Bazı müşterilerimizden duyoruz diyorlarki ustam geçen kapıda kalmıştım bizim binanın görevlisi bu işleri biliyormuş kapımı açtı veya karşı komşum bu işleri biliyormuş kapımı açtı diye bu tür şeyler son derece sakıncalıdır.

-Bizi bazen hırsızlık olaylarında olay yerine çağırıyorlar hırsız kapıya hasar verdiği için ev sahibi açamıyor kapıyı ve biz açıyoruz.

-Bazende hırsız eve girmiş oluyor kapıyı tamir etmemiz için veya daha güvenli hale getirmemiz için ve orda bize madur olan kişi ne diyor biliyormusunuz.

-Söyleyeyim ya ustam diyor ben geçen kapıda kalmıştım günahını almak istemiyorum ama bina görevlisi veya karşı komşum kapımı açmıştı.

-Madur olan kişi bunu söylüyor, ya o kapıyı açan komşusu veya bina görevliside tahmin ediyorum suçluluk duyordur acaba bendenmi şüpeleniyor diye.

-Onun için bu tip söylemlere ve suçluluk duygularına kapılmamak için bu tür eylemler yapmayın.

-Evet buraya kadar anlattıklarım bu işin iyi niyetli yanı birde madolyonun öbür yüzü var birde bu yardım aldıgınız kişilerin kötü niyetli olma ihtimali varki o dahada kötü bu tür olaylarla karşı karşıya kalmamak için size en yakın tanıdıgınız ve güvendiginiz bir anahtarcıdan yardım istemektir bir düşünün bir insan ömrü hayatında kaç defa kapı açtırırki verceginiz bir kaç kapı açtırma parasından kaçıpta evinizin veya iş yerinizin zayıf noktalarını kimseye ögretmeyin.

Hemen Ara
WhatsApp chat